Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Sakarā ar Covid–19 izplatību saistītajiem ierobežojumiem, `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanas vieta un laiks tiks izziņoti īpaši. Plānojas 2021.gada sākumā.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2016-11-25 / Laila Liepiņa / KURZEMNIEKS
Mazā pūce atlidojusi uz Kuldīgu

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola (KMHZV) saņēmusi Draudzīgā aicinājuma fonda balvu par sasniegumiem centralizētajos eksāmenos 2015./2016.mācību gadā specializēto skolu grupā.

Par izciliem sasniegumiem latviešu valodas apguvē un mācīšanā 16.novembrī Cēsu koncertzālē skolai tika pasniegta Mazā pūce, diploms un grāmata. Draudzīgā aicinājuma fonds jau piekto gadu rīko konkursu Skolu reitings, lai uzlabotu izglītības kvalitāti Latvijā. Pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem dažādos mācību priekšmetos tiek sagrupētas labākās Latvijas skolas.

„Priecājamies un lepojamies”

17.novembrī Kuldīgas Sv.Katrīnas baznīcā notika Latvijas proklamēšanas gadadienai veltīts KMHZV koncerts, kurā skolēni rādīja, ko iemācījušies, tika sumināti labākie sasniegumi, vecākiem un sanākušajiem tika prezentēta arī balva Mazā pūce. Paldies par uzcītīgu darbu tika teikts latviešu valodas skolotājai Ritai Kungai un 12. klases absolventiem.

Direktore Valda Gaure atklāja: „Negaidīti, bet patīkami. Priecājamies un lepojamies! Strādājām kā parasti. Lielākā daļa pērnā gada absolventu ir iestājušies augstskolās, tomēr tieši latviešu valodā specializējies neviens nav.”

Balva par astoņu gadu veikumu

„šī ir mana otrā klase, kurai latviešu valodu mācu no 5.klases, un strādāt bija grūti – skolēni skaļi un nevaldāmi,” atzīst latviešu valodas skolotāja R.Kunga. „Tādos brīžos bija kauns no pārējiem, kuri tomēr vēlējās apgūt jauno. Sapratu, ka jāatkāpjas no nerakstītajiem pedagoga principiem un šie skolēni jāpārvilina savā pusē. Mazā pūce pierāda, ka man tas izdevās. Tā ir balva par astoņu gadu veikumu. Šajā pavasarī, liekot roku uz sirds, paziņoju, ka esmu viņus sagatavojusi eksāmenam par visiem 100%, tikai – cītīgi jāizpilda eksāmens.

24 stundas iepriekš nenojautu, ka mani 12.klases absolventi ir labākie specializēto skolu grupā. Valsts izglītības un satura centra mājaslapā sasniegumus centralizētajos eksāmenos salīdzināju ar citām skolām un nenoticēju, ka viņi varētu būt labāko vidū.

Pašai liekas, ka neko īpašu nedaru, vienkārši atbildīgi pildu pienākumus. Apskaužu angļu valodas skolotājus, kuriem ir grāmata, darba burtnīca, disks klausīšanās uzdevumiem, mājas darbi tiešsaistē un gatavi pārbaudes darbi. Latviešu valodā vidusskolas posmam nekā tamlīdzīga nav. Pa šiem gadiem esmu sakrājusi daudz materiālu. Vienreiz šie divpadsmitie viltīgi pajautāja, ko es darītu, ja tās mapes pēkšņi pazustu. Bet viens nav cīnītājs. Esmu pateicīga kolēģei Aigai Moļņikai, kura neliedz padomu, ļauj izmantot savas darba lapas un pārbaudes darbus. Pūces spārni pieder viņai. Strādājam kā cimds ar roku.”

Vidzemes koncertzālē R.Kunga jutusies gandarīta būt starp izcilākajiem latviešu valodas un literatūras skolotājiem. Kolēģi smejot – viņa saņēmusi Oskaru.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2019 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xls].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns