Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-10-29 / ir.lv
Labākā Latvijas skola - Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Par labāko Latvijas skolu arī šogad atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, liecina pirmdien prezentētie "Draudzīgā aicinājuma skolu reitinga 2012" rezultāti, ziņo LETA. Rīgas Valsts 1.ģimnāzija arī atzīta par labāko ģimnāziju.

Kategorijā "Pilsētas vidusskola" līdere ir Rīgas 64.vidusskola, savukārt labākā lauku vidusskola ir Bērzpils vidusskola.

Par labāko specializēto vidusskolu atzīta Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola. Balvu par visstraujāko izaugsmi saņēma Tilžas vidusskola no Balvu novada.

Šogad pirmo reizi tika pasniegta arī balva kategorijā "Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolā". Labākos rezultātus šajā kategorijā uzrādīja Daugavpils krievu vidusskola licejs.

Šāda apbalvošana notiek jau otro gadu, taču pirmo reizi paziņotas skolas ar straujāko izaugsmi un novērtēti latviešu valodas un literatūras rezultāti mazākumtautību skolās.

„Draudzīgā aicinājuma skolu reitings ir ieguvis vienotu pamata atskaites bāzi un iezīmē pirmos salīdzināmos rezultātus ar 2011.gadu. Skolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti atklāj gan nemainīgu stabilitāti, piemēram, ģimnāzijas un pilsētu skolu grupās, gan izteiktas svārstības, kam vairāk pakļautas lauku skolas," stāsta Jānis Endele, Draudzīgā aicinājuma fonda vadītājs un Skolu reitinga 2012 izstrādātājs.

Viņš šogad īpaši izceļ jauno sadaļu par latviešu valodu un literatūru mazākumtautību skolās. "Protams, domājot par objektīvu izglītības kvalitātes novērtējumu, es rosināšu izglītības ekspertus uz diskusiju par reitinga turpmāko attīstību, lai nākotnē to varētu izvērst vēl nopietnāk un tas kalpotu par vēl stabilāku pamatu un vienotu sistēmu skolu novērtēšanā," teic Endele.

Vecākiem tai interesei, pēc Endeles teiktā Latvijas radio, būtu jābūt reitingā paskatīties tuvāko labāko skolu savam bērnam, kur viņu skolot.

Skolu reitinga mērķis ir novērtēt un celt izglītības līmeni Latvijas skolās, kā arī skatīties uz dinamiku Latvijas skolu starpā ilgtermiņā, ļaujot pamatskolēniem un viņu vecākiem izvēlēties skolēna zināšanām un mērķiem atbilstošāko mācību iestādi.

Skolu reitingā skolu izglītības līmenis tiek vērtēts pēc skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem, tādējādi Skolu reitings uzskatāms par patlaban objektīvāko skolēnu izglītības līmeņa novērtēšanas instrumentu.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2016 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns