Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2018-12-12 / Ilze Kuzmina / LA.LV
Cēsīs dalīs balvas Latvijas labākajām skolām: kuras tikušas “Top 10”?

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija kopvērtējumā joprojām ir labākā Latvijas skola, taču tai uz pēdām min Rīgas Tehniskās universitātes dibinātā Inženierzinātņu vidusskola, kurai šogad bija pirmie absolventi, kas eksāmenu matemātikā nokārtojuši labāk nekā ģimnāzisti.

To apliecina “Draudzīgā aicinājuma” fonda skolu reitings, kas tiek publiskots šodien.

Pēcpusdienā Cēsīs tiks sadalītas balvas labākajām Latvijas skolām. “Draudzīgā aicinājuma” skolu reitings tiek veidots, pamatojoties uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Fonda priekšsēdētājs Jānis Endele uzskata, ka tieši šie rezultāti tomēr ir visobjektīvākais pieejamais rādītājs, pēc kura var spriest par skolu darba kvalitāti.

Tomēr, ņemot vērā skolu specifiku, “Draudzīgā aicinājuma” reitingā skolas tiek dalītas vairākās grupās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, kurās ietilpst profesionālās, mākslas un mūzikas, kā arī speciālās vidusskolas.

Jau ilgstoši šajā reitingā lielākos laurus plūc Rīgas Valsts 1. ģimnāzija.

Arī šogad tai tiks lielākais balvu birums: tā ir labākā kopvērtējumā, tās absolventi joprojām vislabāk kārtojuši eksāmenus dabas zinību mācību priekšmetos un angļu valodā. RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi bijuši izcilākie ne tikai matemātikā, bet arī otrie labākie latviešu valodā. Pērn Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi bija labākie arī latviešu valodas eksāmenā, bet šogad viņi ir tikai piektie labākie.

Žēl, bet divas skolas, kuru pārstāvji šodien aicināti saņemt balvas, vairs nepastāv.

Tā ir Rīgas centra krievu privātģimnāzija, kurai bijusi absolūti labākā izaugsme: proti, šajā skolā šovasar skolēni eksāmenus kārtoja daudz labāk nekā pērn. Otra likvidētā apbalvojamā skola ir Aglonas internātvidusskola, kurai pienākas balva par to, ka šāgada absolventi matemātikas eksāmenu nokārtojuši daudz labāk nekā iepriekš.

Pilns reitings no pulksten 16 būs pieejams interneta mājas lapā.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2016 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns