Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2016-11-22 / Inga Patmalniece / STABURAGS
Labākā lauku vidusskola Skrīveros

Draudzīgā aicinājuma veidotais jaunākais skolu reitings Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu ierindojis pirmajā vietā kā labāko lauku vidusskolu. Kā apliecinājums tam skolai pasniegta balva — Lielā pūce.

Jau astoto gadu Cēsu Draudzīgā aicinājuma fonds veido skolu reitingu, balstoties uz skolēnu rezultātiem centralizētajos eksāmenos, un apbalvo labākās skolas lauku, pilsētas, specializēto skolu un ģimnāziju grupā. Šogad balvu — Lielo pūci — lauku skolu grupā saņēma Andreja Upīša Skrīveru vidusskola. Pērn tā saņēma atzinību par iegūto otro vietu matemātikas eksāmena rezultātos, bet šī gada sasniegums ir liels izrāviens izaugsmē, jo šoreiz balva iegūta kopvērtējumā.

“Nojautām, ka uzaicinājums uz pasākumu varētu būt saistīts ar kopvērtējumu. Bijām patiesi priecīgi un aizkustināti, kad tikām uzaicināti saņemt Lielo pūci un nosaukti kā labākā skola lauku skolu grupā, apsteidzot Mārupes un Rudzātu vidusskolu. Rezultāts nav nācis viegli, katrs skolēns un skolotājs izdarīja maksimāli iespējamo! Paldies pagājušā gada absolventiem par viņu ieguldījumu šīs balvas saņemšanā! Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu!” teic skolotāja Daiga Martinsone. “Šādas pūces skolai nav bijis, cik sevi atceros, gods būt starp labākajām skolām, šādus panākumus negaidījām,” atzinību vērtē arī skolas direktors Aldis Rakstiņš. “Liels darbs vēl priekšā, jo iegūt atzinību vienreiz ir vienkāršāk nekā augsto vērtējumu nosargāt vai atkārtot. Nu ir lielāks stimuls strādāt vairāk.”

Atzinību saņēma Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola — dabaszinībās pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem vērtēta ar augsto pirmo vietu lauku skolu grupā.

Jāteic, arī citas Aizkraukles reģiona skolas pērn sasniegušas labus rezultātus centralizētajos eksāmenos, ņemot vērā, ka konkurence katrā skolu grupā ir liela. Piemēram, Pļaviņu novada ģimnāzija tiek vērtēta ģimnāziju grupā, kur konkurē ar labākajām galvaspilsētas un citām pilsētu skolām, lai gan ir “lauku skola”. Tāpat arī Jaunjelgavas vidusskola tiek vērtēta nevis lauku skolu grupā, bet pilsētu. Kopumā balvas saņēma 53 skolas. Lai būtu iespējams izcelties dažādām skolām, tās sadalītas dažādās grupās.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2016 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns