Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2011-01-28 /
Uzsāk Draudzīgā aicinājuma Skolu reitinga izstrādi
Draudzīgā aicinājuma fonds sadarbībā ar Nordea banku un komunikācijas aģentūru Airport uzsāk darbu pie Draudzīgā aicinājuma Skolu reitinga izstrādes, kas būs līdz šim nebijis, objektīvs Latvijas skolu vērtējums, balstīts uz vidējiem, matemātiski aprēķinātiem skolu centralizēto eksāmenu rezultātiem. 51% aptaujāto respondentu atbalsta Skolu reitinga izveidi.
 Vienlaikus ar Draudzīgā aicinājuma Skolu reitingu startē arī Skolu SOS programma. Tās ietvaros plānots atjaunot Draudzīgā aicinājuma tradīciju un veicināt sabiedrībā atbalsta sniegšanu skolām.
 „Līdz šim ir pietrūcis iespējas objektīvi izvērtēt un salīdzināt Latvijas skolas. Centralizēto eksāmenu rezultāti ir lieliska datu bāze, kas, balstīta matemātiskos aprēķinos, sniegs objektīvu ieskatu par Latvijas vidusskolu absolventu zināšanu līmeni svarīgākajos mācību priekšmetos. Esam uzsākuši darbu pie reitinga prototipa izstrādes un plānojam, ka skolas varēs salīdzināt gan pēc priekšmetu rādītājiem, gan arī atšķirīgās skolu kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās vidusskolas. Pirmie rezultāti gaidāmi jau šā gada rudenī,” stāsta Draudzīga aicinājuma fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele.
 „Sagaidām, ka Skolu reitings piesaistīs lielu sabiedrības uzmanību. Tomēr būtiski to uztvert ne tikai kā skolu vērtēšanas mehānismu, bet arī kā pamudinājumu uzsākt diskusiju par modernas izglītības kritērijiem. Skolu reitings beidzot dos iespēju topošajiem vidusskolēniem un viņu vecākiem izvēlēties skolu, kas sasniegusi vislabākos rezultātus tajos mācību priekšmetos, kas nepieciešami nākotnes profesijā. Tomēr noteikti jāturpina diskusija par to, kādi vēl „neizmērāmi” kritēriji ietekmē izglītības kvalitāti,” uzsver Nordea bankas Latvijā vadītājs Valdis Siksnis.
 Draudzīgā aicinājuma fonda veiktajā aptaujā 51% respondentu jeb vairāk nekā 25 000 portāla draugiem.lv lietotāju atbalsta Skolu reitinga veidošanu. Īpaši atsaucīgi par Skolu reitingu ir jaunieši vecuma grupā no 15 – 19 gadiem. 20% no tiem jeb katrs piektais vidusskolēns norāda, ka Skolu reitings „palīdzētu izvēlēties skolu”, bet 19% atzīst, ka tas „radītu veselīgu konkurenci”.
 Vienlaikus ar Draudzīgā aicinājuma Skolu reitingu startē arī Skolu SOS programma. Tās mērķis apkopot skolu vajadzības un aicināt skolu absolventus palīdzēt savām skolām. „Sabiedrība šobrīd ir distancējusies no mācību iestāžu problēmām, lielākoties tās vainojot nepietiekamā izglītības kvalitātē. Esam iecerējuši atjaunot Draudzīgā aicinājuma ideju mūsdienīgā skanējumā, lai liktu aizdomāties, ka katrs esam līdzatbildīgs par izglītības kvalitāti un katrs varam palīdzēt savai skolai,” uzsver komunikācijas aģentūras Airport vadītāja Santa Demme.
 Par Draudzīgā aicinājuma Skolu reitingu un Skolu SOS programmu
 Draudzīgā aicinājuma fonds sadarbībā ar Nordea banku un komunikācijas aģentūru Airport uzsākuši jaunu Latvijas skolu atbalsta programmu, kas plānota divās daļās: Skolu reitings un Skolu SOS. Skolu reitinga rezultāti pirmoreiz tiks paziņoti 2011. gada rudenī, bet Skolu SOS programma uzsākta 2011. gada pavasarī.
 1935. gadā prezidenta Kārļa Ulmaņa iesāktā „Draudzīgā aicinājuma” kustība tika atsākta 1994. gadā, nodibinot „Draudzīgā aicinājuma fondu”. Ar tā valdes priekšsēdētāja Jāņa Endeles iniciatīvu 1999. gadā tika iedibināta „Draudzīgā aicinājuma medaļa” skolēniem, pedagogiem, izglītības mecenātiem, sabiedriskajiem darbiniekiem un žurnālistiem. 2000. gadā tika iedibināta „Draudzīgā aicinājuma balva”, kas desmit gadu garumā tika pasniegta skolām par skolēnu izciliem sasniegumiem mācību olimpiādēs un zinātniskajos darbos.
« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2016 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns