Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2011-01-28 / Latvijas Radio /Dace Krejere
Iecerēts veidot skolu reitingu
 Jau rudenī ikviens internetā varēs iepazīties ar Latvijas skolu reitingu. Skolas būs sadalītas gan pēc statusa, gan atrašanās vietas, savukārt sasniegumus vērtēs pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem dažādos priekšmetos. Skolām tas būs stimuls uzlabot mācību procesu. Savukārt vecākiem tas ļaus objektīvāk izvēlēties skolu, kur sūtīt bērnu mācīties.
 Īpašā pasākumā ar uzrunām un ledus skulptūras atklāšanu šodien plašāka sabiedrība tika iepazīstināta ar ieceri veidot publiski pieejamu skolu reitingu.
 Iegūt labu izglītību vēlas ikviens, tomēr nav viegli zināt, kurā skolā labāk māca matemātiku, bet kurā latviešu valodu. Pašlaik apkopotā veidā nekur nevar uzzināt par skolu sasniegumiem. Jānis Endele, kurš iedibinājis draudzīgā aicinājuma balvu, aicina veidot reitingu, iesākumā sarindojot skolas pēc rezultātiem centralizētājos eksāmenos. Arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktors Māris Brasla atbalsta reitinga veidošanu.
 Izglītība ir kļuvusi par preci, kura būs vajadzīga tikai tad, ja būs labā līmenī. Savukārt skolu kvalitāti apliecina skolēnu sasniegumi, - par to ir pārliecināts Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis.
 Reitingus atbalsta ģimnāziju direktori, uzsverot, ka Draudzīgā aicinājuma balvu par panākumiem olimpiādēs saņem arī mazās lauku skolas. Tātad ikviena skola ar labiem skolotājiem spēj konkurēt. Savukārt vecākiem šāds reitings palīdzēs objektīvāk izvēlēties saviem bērniem labāko skolu, uzskata reitinga atbalstītājs "Nordea banka" pārstāvis Valdis Siksnis.
 Pirmais skolu reitings taps, apkopojot šā gada centralizēto eksāmenu rezultātus. Ikviens interesents ar to varēs iepazīties novembrī. Bet pašlaik reitinga veidotāji aicina ikvienu izteikt ierosinājumus, kā skolu reitingu padarīt pēc iespējas objektīvāku.
« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2016 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns