Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2017-11-15 / '
Pasniegs balvas par skolēnu sasniegumiem. Uzzini, kuras skolas labākās!

Lielāko daļu “Draudzīgā aicinājuma” fonda balvu par labākajiem skolēnu sasniegumiem centralizētajos eksāmenos, kā ierasts, saņems Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.

To apliecina dati, kas nonākuši “Latvijas Avīzes” rīcībā. Balvas labākajām skolām tiks pasniegtas šopēcpusdien Vidzemes koncertzālē Cēsīs.

“Draudzīgā aicinājuma” fonds skolu reitingu veido, ņemot vērā skolu absolventu sniegumu centralizētajos eksāmenos.

Jau pieminētā Rīgas 1. Valsts ģimnāzija saņems balvu “Lielā pūce” kā labākā skola Latvijā, summējot visus šā gada rezultātus centralizētajos eksāmenos kopā. Jāpiebilst, ka 2. vietu šajā kategorijā ieņem Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, bet 3. vietu – Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. Pagājušajā gadā šīs abas skolas arī bija vadošajā trijniekā, taču pērn 2. ģimnāzija bija apsteigusi 3. ģimnāziju.

“Mazo pūci” kā labākā valsts ģimnāzija ārpus republikas pilsētām saņems Cēsu Valsts ģimnāzija, kas apsteigusi nākamās labākās – Siguldas Valsts ģimnāziju un Madonas Valsts ģimnāziju, kuras arī pērn ieņēma otro un trešo vietu. Savukārt vadošā 2016. gadā bija Dobeles Valsts ģimnāzija.

Pilsētu labāko vidusskolu reitingā arī nav būtisku izmaiņu. Kā pagājušajā gadā, tā arī šogad šīs grupas “Lielā pūce” ceļos uz Daugavpili, kur izglītības kvalitātes latiņu joprojām augstu tur šīs pilsētas Krievu vidusskola – licejs. Otrās un trešās vietas šajā reitingā saglabājusi Rīgas Centra humanitārā vidusskola un Rīgas 64. vidusskola.

Savukārt lauku vidusskolu grupā gan mainījies līderis – “Lielā pūce” “lidos” uz Saldus novada Druvas vidusskolu, kas pērn bija 5. vietā. Tuvākās sekotājas – Babītes un Špoģu vidusskolas. Pagājušajā gadā TOP 3 šajā grupā bija šāds: Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Mārupes vidusskola un Rudzātu vidusskola. Jāpiebilst, ka Druvas vidusskola saņems arī balvu “Lielais kalns”, jo tieši šīs skolas absolventi vissekmīgāk kārtojuši latviešu valodas eksāmenu, sasniedzot 78,69 punktus. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi atpalika par diviem procentpunktiem.

Specializēto vidusskolu grupā “Lielo pūci” saņems Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola, kura pērn bija 6. vietā. Otro vietu ieguvusi Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinātņu vidusskola, bet trešo – Nacionālā mākslu vidusskola. Tādējādi šajā grupā tops nomainījies pilnībā. Pērn pirmā bija Rīgas Doma kora vidusskola, kas tagad iekļauta Nacionālajā mākslu vidusskolā, otrā bija Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, bet trešā – Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskola.

Jāpiebilst, ka skolas, kurās eksāmenus kārtojuši mazāk kā trīs absolventi, konkursā netiek iekļautas.

Reitinga veidotājs, “Draudzīgā aicinājuma” fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele atzīst – citām skolām ir teju neiespējami panākt Rīgas vadošās ģimnāzijas. “Taču tieši šāds vērtējums – pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem – ir visgodīgākais. Skolas, kuras ir priekšgalā, gadiem noturējušas augstu līmeni, strādājot mērķtiecīgi un kvalitatīvi,” uzskata J. Endele.

Fonds piešķir balvas arī skolām, kuras katrā no mācību gadiem saskaņā ar eksāmenu rezultātiem piedzīvojušas visstraujāko izaugsmi, taču, kā norāda J. Endele, šajā kategorijā uzvarētāji ik gadu mainās, jo šo skolu 12. klases skolēni ne vienmēr ir vienlīdz veiksmīgi centralizētajos eksāmenos.

Jāpiebilst, ka šogad fonds vairs nepiešķir balvu mazākumtautību skolai, kuras absolventi vissekmīgāk nokārtojuši valsts valodas eksāmenu. Pērn visaugstākos rezultātus šajā kategorijā uzrādīja jau pieminētā Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, tāpat būtu bijis arī šogad, taču, tā kā ir ļoti grūti apkopot datus par labākajām skolām šajā kategorijā, jo Valsts izglītības satura centra datu failā par eksāmenu rezultātiem mazākumtautību skolas nav atsevišķi nodalītas, reitinga veidotāji nolēma no balvu piešķiršanas šajā kategorijā atteikties. “Tomēr tas joprojām ir apbrīnojami, ka pilsētā, kur trūkst latviskās vides, mazākumtautību skolēni vislabāk apgūst latviešu valodu,” piebilst fonda vadītājs.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija saņems arī trīs balvas "Lielais kalns" – par to, ka tieši šīs skolas absolventi vislabāk nokārtojuši matemātikas, angļu valodas un dabaszinību eksāmenus. Foto - Timurs SubhankulovsRīgas Valsts 1. ģimnāzija saņems arī trīs balvas "Lielais kalns" – par to, ka tieši šīs skolas absolventi vislabāk nokārtojuši matemātikas, angļu valodas un dabaszinību eksāmenus. Foto - Timurs Subhankulovs

Kurās skolās skolēni vissekmīgāk kārtojuši eksāmenus?

Latviešu valoda
* Saldus novada Druvas vidusskola – kopvērtējumā
* Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – ģimnāziju grupā
* Mazsalacas vidusskola – vidusskolu grupā
* Nacionālā mākslu vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Matemātika
* Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – kopvērtējumā
* Daugavpils Krievu vidusskola – licejs – vidusskolu grupā
* Salienas vidusskola – lauku vidusskolu grupa
* Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Angļu valoda
* Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – kopvērtējumā
* Rīgas Centra humanitārā vidusskola – vidusskolu grupā
* Pilsrundāles vidusskola – lauku vidusskolu grupā
* Nacionālā mākslu vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Vēsture
* Valkas J. Cimzes Valsts ģimnāzija – kopvērtējumā
* Mārupes vidusskola – lauku vidusskolu grupā
* Rīgas 64. vidusskola – pilsētas vidusskolu grupā
* Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Dabas zinības*
* Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – kopvērtējumā
* Daugavpils Krievu vidusskola – licejs – pilsētu vidusskolu grupā
* Daugavpils novada Zemgales vidusskola – lauku vidusskolu grupā
* Summēti rezultāti fizikas, ķīmijas un bioloģijas eksāmenos

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

# Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   konkurss.lv[at]gmail.com
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns