Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-10-29 / NRA.lv / Ziņu aģentūra LETA
Ķīlis: labas skolas definīcijā ir vairāki un dažādi faktori, ne tikai reitingi

Latvijā skolu reitingi ir būtiski izglītības jomas attīstībā, taču reitingi nevar būt vienīgais faktors, ar ko vērtē skolas kvalitāti, šodien pirms "Draudzīgā aicinājuma skolu reitinga 2012" rezultātu paziņošanas atzina izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

"Ir diezgan būtiski, ka Latvijā ir skolu reitingi. Protams, ka vienmēr ir jābūt atrunai par to, ka skolu reitings nav vienīgais, ar ko vērtē, kas ir laba skola," sacīja Ķīlis. Viņš akcentēja, ka skolu reitingi ir svarīgi izglītības jomas attīstībā.

Ministrs sacīja, ka labas skolas definīcijā ir vairāki un dažādi faktori. Tāpat viņš minēja, ka mācību rezultātu var mērīt procesa un arī attīstības griezumā.

Ķīlis norādīja, ka reitingi ir būtiski arī vecākiem, pedagogiem un pat ministrijai, kura analītiski izmantos reitingus, lai vērtētu dažādas politiskās iniciatīvas. Ministrs pauda cerību, ka šis pasākums turpināsies, ka skolas un vecāki ņems vērā un diskutēs par to, kāpēc ir tādi rezultāti.

Ķīlis arī minēja, ka ministrijā reformu plānā viena nodaļa veltīta pasākumiem visaptverošam skolu kvalitātes monitoringam.

Draudzīgā aicinājuma fonda vadītājs un "Skolu reitinga 2012" izstrādātājs Jānis Endele norādīja, ka šo reitingu mērķis ir palūkoties, kā izskatās skolēnu zināšanās. Viņš sacīja, ka centralizēto eksāmenu rezultāti ir visobjektīvākais veids, kā veidot šo reitingu, un skolas tiek sadalītas vairākās kategorijās. Endele atzina, ka, lai arī cik grupās skolas dalītu, apstākļi skolās jeb pamats, uz kura skola strādā, vienalga nebūs līdzvērtīgs.

Endele uzsvēra, ka liels pārsteigums ir tas, ka kategorijā "latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolās" nedominē Rīgas skolas un pirmajā sešiniekā ir tikai viena Rīgas skola.

Viņš norādīja, ka, raugoties uz rezultātiem, lielo pilsētu un mazpilsētu ģimnāzijās lielu izmaiņu nav un skolas ir tikai samainījušās vietām, tāpat arī specializēto skolu topa augšgalā izmaiņu tikpat kā nav.

Endele arī norādīja, ka, domājot par objektīvu izglītības kvalitātes novērtējumu, rosināšot izglītības ekspertus uz diskusiju par reitinga turpmāko attīstību, lai nākotnē to varētu izvērst vēl nopietnāk un tas kalpotu par vēl stabilāku pamatu un vienotu sistēmu skolu novērtēšanā.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns