Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2017-11-21 / Mairita Kaņepe / DRUVA
Izceļ skolas ar izaugsmi

Cēsīs pulcējās vairāki simti Latvijas pedagogu no vidējām izglītības iestādēm uz Draudzīgā aicinājuma fonda tradicionāli rīkoto tikšanos. Pagodinājuma svētki “Draudzīgā aicinājuma skolu reitings” Latvijas pedagogiem pavēstīja, kuru vidējās izglītības skolu beidzēji ar zināšanām centralizētajos eksāmenos ietekmējuši reitingus.

Fonds bija aicinājis ar pedagogiem tikties veiksmīgus Cēsu puses uzņēmējus, valstī pazīstamus politiķus, erudītus atsevišķās jomās. Pasniedzot fonda sarūpētās balvas, viesi pedagogiem apliecināja, kā Cēsu un valsts mērogā izjūt Latvijas izglītības kvalitāti.

“Strādāt Eiropas Parlamentā no Latvijas atnāk daudz jaunu cilvēku un apliecina, ka saņēmuši ārkārtīgi labu izglītību, ir krietni pārāki par citiem,” secinājis Ro­berts Zīle, Eiropas Parlamenta deputāts. Viņš pauda , ka Latvijas izglītībai vēl jo vairāk jāiet līdzi laikam, lai izbēgtu no riskiem, ka izglītības joma zaudētu jau sasniegto. Draudzīgā aicinājuma fon­da balvas skolām pasniedza arī politiķis Andris Piebalgs, uzņēmēji Ilona Kazaka, Gints Šķenders, Jānis Endele juniors, mākslinieks Arvīds Endziņš. Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, turpinot atbalstīt Drau­dzīgā aicinājuma fondu vēstulē, kā veicināt un novērtēt kvalitatīvu darbu izglītībā, bija rakstījis: “Labais ir jāizceļ, jo īpaši, ja tas ir saistīts ar skolu. Jūs – skolas un skolotāji – Draudzīgā aicinājuma apbalvotie, esat Latvijas lepnums.”

Sabiedriskā organizācija “Draudzīgā aicinājuma fonds” turpina strādāt pieredzējušā izglītības darbinieka Jāņa Endeles vadībā un atkal cildināja skolu sasniegto, sagatavojot vidējās izglītības skolu reitingus. Tajos ņemti vērā jaunākie latviešu valodas un literatūras, matemātikas, angļu valodas, vēstures un dabaszinību eksāmeni. Ar reitingiem fonds rāda ainu Latvijas skolās: ģimnāzijās, pilsētu un lauku vidusskolās, tehnikumos, mūzikas un mākslas vidusskolās. Fonds uztur arī tradīciju Latvijas valsts gads­kārtas priekšvakarā sabiedrībai darīt zināmas skolas, kuras šo­brīd nodrošina iespējas gūt zināšanas augstā līmenī, un izceļ vidējās izglītības skolas, kurās pedagogi strādā meistarīgi, motivējot jauniešus sasniegt rezultātu.

Arī 2017.gadā Latvijas skolu kopvērtējuma tabulas pirmais trijnieks ir nesatricināms – to ieņem Rīga – Valsts 1. , 2, un 3.ģimnāzija. Uz šīm skolām ir liels konkurss, tās uzņem sagatavotus un mācīties motivētus audzēkņus. Līdzīgi Rīgā notiek Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Rīgas Franču licejā. Šīs skolas Draudzīgā aicinājuma fonda veidotajā 2017. gada reitingā Latvijā ieņem 4. un 6.vietu. Ar lielpilsētu skolām cienījami konkurē valsts ģimnāzijas Vidzemē – Cēsīs, Siguldā, Ma­donā un Alūksnē. 12.klašu absolventu zināšanas centralizētajos eksāmenos Latvijas skolu kopvērtējumā Cēsu Valsts ģimnāziju izvirzījušas 5.vietā.

Draudzīgā aicinājuma fonds ik gadu mazo pilsētu ģimnāzijas salīdzina arī savā starpā. 2017. gadā pirmais piecinieks sarindojies šādi – Cēsis, Sigulda, Madona, Alūksne, Viļaka. Draudzīgā aicinājuma fonds Cēsu Valsts ģimnāzijai pasniedza ceļojošo balvu – “Mazo pūci”, kura gadu mājos ģimnāzijā un to varēs paturēt ilgāk, ja tagadējo 12.klašu skolēni pārsniegs priekšgājēju panākumus. Cēsu pedagogi, pētot reitingu par katru mācību priekšmetu, rauga, ka Madonā ģimnāzisti šogad uzrādījusi augstākus rezultātus latviešu valodas un literatūras eksāmenā, Viļakā ģimnāzisti vienlīdz labi ar Cēsīm kārtojuši matemātiku, bet angļu valodā cēsniekiem priekšā ir Gulbenes ģimnāzisti. Tie, kuri Cēsīs izvēlējās kārtot eksāmenus dabas zinībās, to darījuši vienlīdz augstā līmenī ar Rīgas 3. ģimnāziju, bet Alūksnes ģimnāzistu panākumi dabas zinībās šogad bijuši labāki.

Lauku vidusskolu reitinga tabulā starp 20 skolām, kuras uzrādījušas augstākos rezultātus eksāmenos, šogad nav ieraugāma neviena no vēsturiskā Cēsu rajona novadu vidusskolām. 24.vietā ir Amatas novada Nītaures vidusskola, bet kaimiņos – Ogres novada Suntažu vidusskola 10.vietā.

Draudzīgā aicinājuma fonds arī sistematizē mūzikas un mākslas, sporta un tehnoloģiju, kā arī vakara vidusskolu audzēkņu veikumu centralizētajos eksāmenos un izceļ labākos, novērtē izaugsmi pedagogu darbības rezultātā. A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā fonds atzīmējis izaugsmi latviešu valodas un literatūras, kā arī vēstures eksāmenā. Vēstures skolotāja Vija Rozentāle panākusi, ka audzēkņiem nav grūtību vēstures faktu pārzināšanā. Skolotāja ievērojusi, ka topošie mūziķi ir personības, kurus viņai grūtāk iesaistīt komandu darbā – diskutēt par vēsturi. Tieši tas noderētu eksāmenā, jo vidusskolēniem jāprot izteikt arī vērtējumus un secinājumus, liekot kopā vēstures faktus.

Bijušais Cēsu politiķis Gints Šķenders Draudzīgā aicinājuma fonda ceremonijā skolotājus rosināja vēl vairāk pievērsties mūsu valsts vēstures apzināšanai: “To var mācīt katrā priekšmetā – arī matemātikā, fizikā un ķīmijā. Novēlu to darīt!” Cēsu koncertzālē svētku noskaņu līdz galam piepildīja Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņu meistarība instrumentu spēlē un jauniešu balsis lielajā korī, Latvijas pedagogiem no Alūksnes līdz Pāvilostai, no Špoģiem Daugavpils pusē līdz Druvai Saldus novadā dziedot svētkos Latvijas himnu.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns