Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2016-11-17 / Vidzemes televīzija
Draudzīgā aicinājuma fonds: skolu reitingā lielas svārstības lauku skolu vērtējumā

Lai uzlabotu izglītības kvalitāti, Draudzīgā aicinājuma fonds jau piekto gadu rīko konkursu “Skolu reitings”. Pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem dažādos mācību priekšmetos tiek sagrupētas labākās Latvijas skolas. Priekšgalā jau vairākus gadus ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, bet šogad līdzvērtīgus rezultātus sasniegušas arī daudzas citas pilsētas un lauku izglītības iestādes.

Siguldas Valsts ģimnāzija ir viena no 53 Latvijas skolām, kas šogad saņēma Draudzīgā aicinājuma fonda balvu par sasniegumiem mācību darbā. Konkursā “Skolu reitings” izglītības iestāde kopvērtējumā atzīta par otro labāko pilsētu ģimnāziju grupā. Šogad skolēni uzrādīja ļoti labus rezultātus latviešu valodas centralizētajā eksāmenā un vēsturē. Augsts novērtējums arī dabaszinātnēs, ko skolas direktors vērtē arī kā vislielāko sasniegumu.

Ar mērķtiecīgu pedagogu darbu un mācību programmas pilnveidošanu izdevies panākt, ka skolēnu interese par dabaszinātnēm būtiski palielinās. “Motivēti skolēni mācās radošā vidē kopā ar mūsdienīgiem pedagogiem - šie ir tie atslēgas vārdi, kas, manuprāt, var sekmēt skolēnu vispusīgāku interesi par mācību priekšmetiem. Un, protams, tā ir arī vide no skolēnu viedokļa, lai šeit viņam tiešām ir interesanti,” saka Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Draudzīgā aicinājuma skolu reitingu veido, ņemot vērā skolēnu rezultātus centralizētajos eksāmenos, kā arī skolēnu skaitu, kuri tajos guvuši augstāko novērtējumu. Reitingā izglītības iestāžu panākumus mēra ne tikai dažādos mācību priekšmetos, bet arī pēc to statusa un atrašanās vietas. Tādējādi par godalgām cīnās gan ģimnāzijas, gan pilsētu un lauku skolas.

Konkursa organizatori norāda, ka pilsētu skolu grupās jau vairākus gadus ir nemainīga stabilitāte, bet izteiktas svārstības redzamas lauku skolu reitingā.

Tā pēc trīs gadu pārtraukuma labāko sarakstā atkal iekļuvusi Daugavpils novada Vaboles vidusskola. Lai arī izglītības iestādē skolēnu skaits ik gadu samazinās, skolas direktore uzsver – ar mērķtiecīgu darbu arī mazajās lauku skolās var panākt kvalitāti. “Pirmkārt, tas ir ļoti godprātīgs skolotāju darbs, pietiekoši apzinīgs arī skolēnu, izglītojamo darbs. Un tad jau tas vērtējas arī ar labiem rezultātiem, bet ne bez cīniņiem, ne bez problēmām,” saka Vaboles vidusskolas direktore Elita Skrupska.

Konkursa “Skolu reitings” organizators Jānis Endele uzskata, ka rezultāti centralizētajos eksāmenos parāda skolēnu zināšanu kvalitāti un ļauj objektīvi spriest par audzēkņu zināšanām. Viņaprāt, konkurss ir stimuls skolām uzlabot mācību procesu un sekmēt produktīvu skolēnu un pedagogu kopējo darba rezultātu.

“Mēs daudz varam izdarīt, mēs esam ļoti bagāta tauta ar saviem talantiem. Ne jau tikai mūzikā, mākslā, ir arī sportā, zinātnē. Tā kā pašiem tikai nav jāierokas sūnās, bet jāceļ deguns ne pārāk augstu, bet tomēr jātur līmenī,” saka Endele.

Salīdzinot ar pērno gadu, kopējais skolēnu zināšanu līmenis ir nedaudz krities. Daudz zemākus rezultātus skolēni šogad uzrādīja matemātikā un vēsturē, bet angļu valodas un latviešu valodas eksāmenā skolēnu sniegums uzlabojies.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns