Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-10-29 / kasjauns.lv
Rīgas Valsts 1.ģimnāzija atkal atzīta par labāko skolu Latvijā

Par labāko Latvijas skolu arī šogad atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, liecina šodien prezentētie "Draudzīgā aicinājuma skolu reitinga 2012" rezultāti. Rīgas Valsts 1.ģimnāzija arī atzīta par labāko ģimnāziju. Kategorijā "Pilsētas vidusskola" līdere ir Rīgas 64.vidusskola, savukārt labākā lauku vidusskola ir Bērzpils vidusskola.

Skolu reitinga mērķis ir novērtēt un celt izglītības līmeni Latvijas skolās, kā arī skatīties uz dinamiku Latvijas skolu starpā ilgtermiņā, ļaujot pamatskolēniem un viņu vecākiem izvēlēties skolēna zināšanām un mērķiem atbilstošāko mācību iestādi.

Par labāko specializēto vidusskolu atzīta Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola.

Balvu par visstraujāko izaugsmi saņēma Tilžas vidusskola no Balvu novada.

Šogad pirmo reizi tika pasniegta arī balva kategorijā "Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolā". Labākos rezultātus šajā kategorijā uzrādīja Daugavpils krievu vidusskola-licejs.

Pēc šī gada reitingu rezultātiem ir secināts, ka ģimnāziju un pilsētu vidusskolu rezultāti ir stabilāki par lauku skolu rādītājiem. Tāpat arī secināts, ka latviešu valodā un literatūrā mazākumtautību skolās vislabākos rezultātus uzrāda Latgales skolas, nevis Rīgas.

Reitinga rezultāti arī liecinot, ka angļu valodas rezultāti saglabājušies iepriekšējā gada līmenī, bet matemātikā rezultāti ir augstāki.

Tika vērtēti arī skolu sasniegumi atsevišķos priekšmetos. Reitinga rezultāti liecinot, ka angļu valodas rezultāti saglabājušies iepriekšējā gada līmenī, bet matemātikā rezultāti ir augstāki. Visaugstākos rezultātus latviešu valodā un literatūrā kopvērtējumā uzrādīja Rīgas Franču licejs, savukārt katras skolas grupā attiecīgi - Rīgas 64.vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija, Skrundas vidusskola un Nītaures vidusskola.

Savukārt angļu valodā vislabākās sekmes joprojām ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņiem. Viņiem piepulcējas Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Saulkrastu vidusskola un Špoģu vidusskola.

Labākās zināšanas vēsturē uzrādījuši Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Skolu grupās tās ir Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Rēzeknes 1.vidusskola, Salaspils 1.vidusskola, Nīcas vidusskola, Misas vidusskola, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola, Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola.

Matemātikā par visspēcīgākajiem kopvērtējumā arī šogad nemainīgi atzīti Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni, lielo pilsētu kategorijā nemainīgi līderu pozīcijas saglabā Rīgas 64.vidusskola. Šogad viņiem piepulcējas Preiļu Valsts ģimnāzija, Zilupes vidusskola un Tilžas vidusskola. Specializēto skolu kategorijā - Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola.

Dabas zinībās savas līdera pozīcijas saglabā Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, kam piepulcējas Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, Rēzeknes 1.vidusskola, Kārsavas vidusskola, Tilžas vidusskola.

"Skolu reitinga 2012" svinīgajā ceremonijā šogad ar izglītības simbola - Pūces - statujām pavisam apbalvotas 50 Latvijas labākās skolas vairākās kategorijās.

Šāda apbalvošana notiek jau otro gadu, taču pirmo reizi paziņotas skolas ar straujāko izaugsmi un novērtēti latviešu valodas un literatūras rezultāti mazākumtautību skolās.

Skolu reitinga mērķis ir novērtēt un celt izglītības līmeni Latvijas skolās, kā arī skatīties uz dinamiku Latvijas skolu starpā ilgtermiņā, ļaujot pamatskolēniem un viņu vecākiem izvēlēties skolēna zināšanām un mērķiem atbilstošāko mācību iestādi. Skolu reitingā skolu izglītības līmenis tiek vērtēts pēc skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem, tādējādi skolu reitings uzskatāms par šobrīd objektīvāko skolēnu izglītības līmeņa novērtēšanas instrumentu.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns