Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2016-11-17 / Mairita Kaņepe / Druva
Skolu reitingi pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem

Sabiedriskā organizācija "Draudzīgā aicinājuma fonds" pensionētā pedagoga Jāņa Endeles vadībā turpina izglītības darba izvērtēšanu un salīdzināšanu.

Izmantojot Izglītības un zinātnes ministrijā pieejamos datus par vidusskolēnu sekmēm skolas beigšanas eksāmenos, Draudzīgā aicinājuma fonds ik rudeni izziņo savus sastādītos reitingus skolām. Datu apstrāde notiek pēc oriģināli veidotas formulas, samērojot skolas pēc mācību ievirzes, pēc atrašanās pilsētās vai laukos un ņemot vērā skolēnu skaitu katrā no 12. klases beigšanas eksāmeniem.

Īsi pirms valsts svētkiem Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, pulcējas to skolu direktori un pedagogi, kuru audzēkņi kopumā 12. klases beigās uzrādījuši visaugstākos rezultātus eksāmenos. 2016. gada paradokss ir tāds, ka uz fonda rīkoto apbalvošanu nav ielūgta neviena Cēsu vai vēsturiskā Cēsu rajona vidējā izglītības iestāde. Citu gadu starp eksāmenu rezultātos pašām izcilākajām ģimnāzijām bijušas Cēsu skolas, starp lauku vidusskolām balvu par skolēnu izaugsmi kādā konkrētā mācību priekšmetā saņēmusi arī Nītaures vidusskola. Šogad starp vidējās izglītības profesionālās ievirzes skolām ielūgumus uz apbalvošanas ceremoniju saņēmusi tikai Priekuļu tehnikuma vadība. Vienā no eksāmeniem labāku rezultātu nekā citkārt ir uzrādījuši audzēkņi izglītības programmā, kuru pēc vairāku tehnikumu juridiskas apvienošanas turpina īstenot Ērgļos.

"Tas, ka starp ģimnāzijām apbalvošanā šogad nav ne Cēsu, ne Valmieras, bet kā allaž ir Siguldas un šogad arī Madonas ģimnāzija, no Zemgales Dobeles, Latgales Rēzeknes ģimnāzija, bet kurzemnieku vispār nav, jo pārējās sešas ir ģimnāzijas no Rīgas, vēl neliecina, ka Cēsu un Valmieras skolas centralizētajos eksāmenos nebūtu uzrādījušas labus rezultātus," skaidro Jānis Endele. "Tie salīdzinājumā ir labi aizvien, jo Cēsis atsevišķos eksāmenos ir ģimnāziju pirmajā pieciniekā, bet mūsu fonds apbalvo pirmo trijnieku. Šogad, kā redzams, Cēsu absolventu vidū nebija tik daudz izcilu beidzēju kā pirms gada vai diviem."

Pieredzējušais pedagogs Jānis Endele komentē, ka arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas beidzēji ne visos priekšmetos mēdz būt paši zinošākie Latvijā. "Dabas zinībās viņus grūti pārspēt, bet latviešu valodas eksāmena kopvērtējumā 1. ģimnāzija nav pat pirmajā trijniekā. Arī angļu valodas eksāmenā citu ģimnāziju audzēkņi spējuši uzrādīt labākus rezultātus.".

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns