Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2015-11-12 / Ilze Kuzmina / Latvijas ziņas
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – nepārspējama

Reitings liecina, ka arī laukos ir izcilas vidusskolas

Absolūti labākā – tāds tituls Draudzīgā aicinājuma fonda veidotajā skolu reitingā, tāpat kā iepriekšējos gados, piešķirts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai.

Tā ir atkal soli priekšā citām skolām, iegūstot 8,29 punktus. Tas nozīmē, ka šīs skolas absolventi krietni labāk par citiem kārto centralizētos eksāmenus, jo reitingu veido, ņemot vērā šo eksāmenu rezultātus iepriekšējā mācību gadā. Ģimnāzijas direktors Māris Brasla, vaicāts, kāda ir viņa vadītās skolas panākumu atslēga, atbild: "Mums ir gan talantīgi skolēni, gan profesionāli un atbildīgi pedagogi. Skolēni skolā iekļūst konkursa kārtībā, un viņiem ir liela motivācija mācīties." Lai iestātos ģimnāzijas 7. klasē, jāiztur konkurss: pieci uz vienu vietu, bet uz vienu vietu 10. klasē pretendē trīs līdz četri skolēni. Direktors neslēpj, ka skolēnus mācīties mudina arī iekšējā konkurence. Šķiet, ka arī tā ir skolas tradīcija: skolēni jūtas kā konkurenti un cenšas viens otru pārspēt.

Tuvākā sekotāja Rīgas Valsts 3. ģimnāzija ieguvusi vien 7,462 punktus. Tālākajā reitingā skolas viena no otras atpaliek tikai par dažām desmitdaļām. Kaut apbalvošanā, kas šodien notiks Cēsīs, tiks izceltas un atsevišķi suminātas labākās ģimnāzijas, pilsētu un lauku vidusskolas, izglītības iestāžu iegūtie punkti ļauj salīdzināt ģimnāzijas ar parastajām vidusskolām. Redzams, ka labākā pilsētu vidusskola ir Alojas Ausekļa vidusskola, kurai iepriekšējā mācību gadā gan bijis tikai viens absolvents, ieguvusi 7,95 punktus, tādējādi visu skolu kopvērtējumā nonākot otrajā vietā uzreiz aiz Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Tik augstu šī skola nokļuvusi pirmo reizi, pērn ieņemot daudz zemāku pozīciju, kas liek domāt, ka izcils bijis vienīgais skolas absolvents, nevis visa skola. Jāpiebilst, ka arī citas parastās vidusskolas punktu skaita ziņā pārspēj lielu daļu ģimnāziju. Piemēram, Rīgas Centra humanitārā vidusskola pārspēj visas valsts ģimnāzijas, izņemot divas labākās. Rēzeknē 1. vidusskola apsteidz abas pilsētas ģimnāzijas.

Reitings kārtējo reizi apliecina, ka arī laukos ir izcilas vidusskolas. Piemēram, Špoģu vidusskola aiz sevis atstāj gan daudzas ģimnāzijas, gan lielo pilsētu vidusskolas. Tā bija arī pērn. Šī gan ir visai liela lauku skola ar 17 absolventiem. Punktu ziņā tikai nedaudz atpaliek Pilsrundāles vidusskola, kurai bija vien pieci absolventi.

Atgriežoties pie reitinga uzvarētājskolas, jāsaka, ka Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi vislabāk nokārtojuši matemātikas un latviešu valodas, kā arī angļu valodas un dabaszinību eksāmenu. Jāpiebilst gan, ka latviešu valodā vairāk punktu ieguvis Alojas vidusskolas vienīgais absolvents, bet dabaszinībās rīdziniekiem pogas izgriež Aglonas un Špoģu vidusskolu absolventi. Bet, tā kā šajās skolās bijis daudz mazāks šī eksāmena kārtotāju skaits, saskaņā ar reitinga veidotāju izmantoto metodoloģiju minētās skolas šajā kategorijā atstātas ārpus konkursa. Vēstures eksāmenā vislabāk veicies Jelgavas Valsts ģimnāzijas absolventiem.

Ja paraugās, kā latviešu valodas eksāmenu kārtojuši skolēni, kas mācās mazākumtautību izglītības programmā, redzams, ka vislabāk valsts valodu apguvuši Ādažu vidusskolas skolēni.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns