Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2015-11-12 / Mairita Kaņepe /DRUVA'
Izglītības ražas balvas

Sabiedriskā organizācija "Draudzīgā aicinājuma fonds" vakar Cēsīs gaidīja Latvijas skolu pārstāvjus.

Uzaicinātās skolas pagodināja par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā, galvenās balvas pasniedza par teicamiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos.

Draudzīgā aicinājuma fondu, kuru vada pensionētais pedagogs Jānis Endele un kura aktivitātēs lielu darbu iegulda Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagogi, zina izglītības darbinieki visā Latvijā. Fonda sabiedriskās aktivitātes apspriež arī daudzās pašvaldībās, kā arī skolēnu vecāku vidū. Fonds, izmantojot Izglītības un zinātnes ministrijā pieejamos eksāmenu rezultātus, no gada gadā veido savu Latvijas skolu reitingu. Ja to aplūko viena mācību gada skatījumā, skolu sarindošanās uzrāda arī kādas lielas veiksmes, bet, sekojot līdzi Draudzīgā aicinājuma fonda reitingiem no gada gadā, redzamas likumsakarības, pa kādu ceļu virzās katra no skolām.

"Katrā skolā ik gadu ir izglītības ražas novākšanas laiks. Šodien atkal pienācis skolu cildināšanas laiks," Draudzīgā aicinājuma fonda balvu pasniegšanas sarīkojumā Latvijas izglītības darbiniekiem sacīja fonda priekšsēdētājs Jānis Endele. "Protams, ir nežēlīgi, ka esam uzaicinājuši tikai 55 skolas, tās, kuras ar nelielu punktu skaitu, reizēm pat desmitdaļās, pārākas pār tām, kas seko reitinga tabulās. Šādus pagodinošus svētkus būtu pelnījušas daudz vairāk skolu, bet man vislielākais gandarījums ir, ka, neskatoties uz apstākļiem, Latvijā izglītības procesi nav palikuši uz vietas. Par to liels paldies skolotājiem."

Balvu saņēmēju vidū par aizvadītā mācību gada absolventu sasniegumiem latviešu valodā un literatūrā no lauku skolām tika sumināta Nītaures vidusskola. Par sasniegumiem dabas zinātnēs starp pilsētu ģimnāzijām tika cildināta Cēsu Valsts ģimnāzija. "Tā tam vajadzēja būt," sprieda ķīmijas skolotāja Sarmīte Dreijalte, pastāstot, ka šogad krietni vairāk skolēnu izvēlējušies eksāmenus dabas zinātnēs, kā arī parādījuši labus rezultātus. "Divus gadus pēc kārtas tādus atkārtot diez vai izdosies," piebilst skolotāja, kuras viens no skolēniem tagad jau uzņemts Kembridžas Universitātē.

Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagogi 2015. gada izlaidumu vērtē kā izcilu. It sevišķi tas sakāms par klasi, kura pastiprināti apguva dabaszinātnes. Mērķtiecīgākie audzēkņi mācījās veselīgas konkurences apstākļos, kā rezultātā viens no otra centās neatpalikt un rezultāti auga. Draudzīgā aicinājuma fonds vakar paziņoja savu rezultātu. Latvijas pilsētu ģimnāziju vidū 2015. gadā pirmo trijnieku veido Cēsu, Bauskas un Siguldas Valsts ģimnāzijas. Latvijas lielo pilsētu Valsts ģimnāziju līderes šogad ir Rīgas 1., Rīgas 3., un Rīgas 2. Valsts ģimnāzija. Saskaitot lauku vidusskolu skolēnu sasniegumus, kopvērtējumā uzvarējusi Špoģu vidusskola no Daugavpils novada.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

# Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   konkurss.lv[at]gmail.com
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns