Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-10-30 / Rīgas Apriņķa Avīze / Rasma Rudzāte un Līga Greiškane
Siguldas, Salaspils, Saulkrastu un Ulbrokas skolas plūc laurus "Skolu reitingā 2012"

Izvērtējot 2012. gada skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātus, noteiktas labākās Latvijas skolas, kuru vidū manāmas arī citas Pierīgas mācību iestādes.

"Skolu reitinga 2012" laureātu vidū ir četras Pierīgas novadu mācību iestādes. Skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātus 2012. gadā apkopoja "Draudzīgā aicinājuma" fonds kopā ar "Nordea" banku. Laureātus noteica četrās skolu grupās – ģimnāzijas, pilsētu skolas, lauku skolas un specializētās vidusskolas.

Siguldas Valsts ģimnāzija skolu kopvērtējumā ierindojusies 8. vietā, bet ģimnāziju kategorijā – 6. vietā.

"Skolu reitingā 2012" vērtēja arī skolēnu zināšanu rezultātus atsevišķos mācību priekšmetos – latviešu valodā un literatūrā, vēsturē, matemātikā, dabas zinībās un angļu valodā.

Latviešu valodā un literatūrā vislabākās sekmes ģimnāziju grupā ir uzrādījuši Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni.

Vēsturē pilsētas vidusskolu grupā viszinošākie izrādījušies Salaspils 1. vidusskolas audzēkņi.

Angļu valodā pilsētu vidusskolu grupā vislabākos rezultātus ieguvuši Saulkrastu vidusskolas skolēni, bet lauku vidusskolu grupā – Ulbrokas vidusskolas audzēkņi.

Balvu siguldiešiem pasniedza profesore Ina Druviete ("Vienotība"): "Man ir gods pasniegt balvu visskaistākajā un vissvarīgākajā nominācijā. Valoda taču ir visa pamats. Ar valodas palīdzību mēs apgūstam arī matemātiku, ķīmiju, fiziku un ar valodas palīdzību mēs esam kļuvuši par cilvēkiem. Mūsu skolēniem ir jāzina divas patiesības. Pirmā – latviešu valoda ir lielas tautas valoda, jo tikai nedaudzām pasaules tautām ir iespēja zināšanas savā valodā apgūt no bērnudārza līdz doktorantūrai. Tikai nedaudzām pasaules tautām ir iespēja savā valodā runāt par visu, sākot ar ģimeni un beidzot ar augstu tehnoloģiju apguvi. Otrā patiesība – latviešu valodā var pateikt pilnīgi visu, kas nepieciešams 21. gadsimta cilvēkam. Un, ja mums šķiet, ka kaut ko labāk pateikt citā valodā, vainosim nevis valodu, bet sevi. Attīstīsim mūsu valodu un darīsim to jebkura priekšmeta stundās jebkurā dzīves situācijā."

Skolu reitinga rezultātus "Draudzīgā aicinājuma fonds" un "Nordea" banka nosaka ar mērķi celt izglītības līmeni Latvijas skolās. Šogad pirmo reizi tika pasniegta balva kategorijā "Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolās", kā arī noteikta skola ar straujāko izaugsmi.

Skolu reitinga rezultāti skolēniem, bērnu vecākiem un skolotājiem ļauj uzzināt, kura skola un kādā kategorijā ir sasniegusi vislabākos rezultātus mācību darbā. Šo informāciju vecāki var izmantot, izvēloties skolu, kurā sūtīt bērnu, lai viņš apgūtu mācību priekšmetus, kas būs vajadzīgi nākotnes profesijai. Līdzi bērnam uz skolu sekos arī vecāku nodokļu maksātāju nauda.

Vētījot pagājušā mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātus, redzams, ka skolēni kopumā veicinājuši mācību iestādes kopējo izaugsmi par 0,09 punktiem.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns