Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-10-31 / sigulda.lv
Siguldas Valsts ģimnāzija ieņem pirmo vietu pilsētu ģimnāziju grupā
Lai novērtētu izglītības līmeni Latvijas skolās, Draudzīgā aicinājuma fonds kopā ar “Nordea” banku apkopojuši jaunākos skolu reitinga rezultātus, nosakot labākās skolas Latvijā. Apbalvojums ir simboliska piemiņas balva “Lielā Pūce”.

Siguldas Valsts ģimnāzija pilsētu ģimnāziju grupā ir 1.vietā, ģimnāziju grupā – 6. un kopvērtējumā -8.vietā.

Ļoti labi sasniegumi Siguldas Valsts ģimnāzijai ir saistībā ar latviešu valodas vērtējumu, tā atzīta par labāko pilsētu ģimnāziju grupā un trešo labāko ģimnāziju grupā. Augsts novērtējums ir arī dabaszinībās – Siguldas Valsts ģimnāzija ir labākā pilsētu ģimnāziju grupā un trešā – ģimnāziju grupā.

Skolu reitinga mērķis ir celt Latvijas skolās izglītības līmeni. Tas rada starp skolām veselīgu konkurenci un ļauj sabiedrībai uzzināt, kura skola kādā kategorijā sasniegusi visvairāk. Reitinga algoritms ir balstīts uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Balvas tiek pasniegtas: priekšmetu kategorijās: latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās un vēsturē; skolu kategorijās: specializētajām skolām, lauku vidusskolām, pilsētu vidusskolām un ģimnāzijām; kā arī īpašajā izaugsmes kategorijā. Tajā tiek vērtēts arī iepriekšējo gadu rezultāti un noteikts, kuras skolas reitingā kāpušas visvairāk.

“Draudzīgā aicinājuma “Skolu reitings 2012” ir ieguvis vienotu pamata atskaites bāzi un iezīmē pirmos salīdzināmos rezultātus ar 2011.gadu. Skolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti atklāj gan nemainīgu stabilitāti, piemēram, ģimnāzijas un pilsētu skolu grupās, gan izteiktas svārstības, kam vairāk pakļautas lauku skolas,” stāsta Jānis Endele, Draudzīgā aicinājuma fonda vadītājs un Skolu reitinga 2012 izstrādātājs. “Protams, domājot par objektīvu izglītības kvalitātes novērtējumu, es rosināšu izglītības ekspertus uz diskusiju par reitinga turpmāko attīstību, lai nākotnē to varētu izvērst vēl nopietnāk un tas kalpotu par vēl stabilāku pamatu un vienotu sistēmu skolu novērtēšanā.”

Informācijai: 1935.gadā prezidenta Kārļa Ulmaņa iesāktā „Draudzīgā aicinājuma” kustība tika atsākta 1993.gadā, nodibinot Draudzīgā aicinājuma fondu. 1999.gadā tika iedibināta „Draudzīgā aicinājuma medaļa” skolēniem, pedagogiem, izglītības mecenātiem, sabiedriskajiem darbiniekiem un žurnālistiem. Ar mērķi sekmēt vispārējās izglītības kvalitāti un veicināt Latvijas izglītības prestižu Draudzīgā aicinājuma fonds 2000.gadā iedibina ceļojošo „Draudzīgā aicinājuma balvu”. Turpmāko 10 gadu laikā tā ik gadus tikusi pasniegta 30 sekmīgākajām Latvijas skolām, savukārt 2011.gadā ar “Nordea” atbalstu tiek izveidots skolu reitings, kas, balstoties uz īpaši izstrādātiem aprēķiniem un centralizēto eksāmenu rezultātiem, pēc skolēnu zināšanu līmeņiem sarindo labākās skolas Latvijā. “Skolu reitinga 2012” svinīgajā ceremonijā šogad ar izglītības simbola – Pūces – statujām pavisam apbalvotas 50 Latvijas labākās skolas.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns