Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-10-30 / nordea.lv'
Par labākajām Latvijas skolām atkārtoti atzītas Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Rīgas 64.vidusskola un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola. Straujākā izaugsme – Tilžas vidusskolai
Lai novērtētu izglītības līmeni Latvijas skolās, Draudzīgā aicinājuma fonds kopā ar Nordea banku apkopojuši jaunākos Skolu reitinga rezultātus, nosakot labākās skolas Latvijā. Skolu reitinga 2012 virsotnē ierindojas un zināšanu simbola – Pūces – apbalvojumu svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā ģimnāziju grupā atkārtoti saņem Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, pilsētu vidusskolu kategorijā – Rīgas 64.vidusskola, specializēto vidējo mācību iestāžu grupā – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola. Lauku vidusskolu kategorijā godalgotajā vietā pirmo reizi – Bērzpils vidusskola. Šogad pirmo reizi pasniegta balva kategorijā Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolās, kā arī noteikta skola ar straujāko izaugsmi

„Draudzīgā aicinājuma Skolu reitings 2012 ir ieguvis vienotu pamata atskaites bāzi un iezīmē pirmos salīdzināmos rezultātus ar 2011.gadu. Skolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti atklāj gan nemainīgu stabilitāti, piemēram, ģimnāzijas un pilsētu skolu grupās, gan izteiktas svārstības, kam vairāk pakļautas lauku skolas,” stāsta Jānis Endele, Draudzīgā aicinājuma fonda vadītājs un Skolu reitinga 2012 izstrādātājs. „Tomēr šogad īpaši gribētu izcelt jaunu sadaļu Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolās, kur vislabākos rezultātus uzrādījusi Daugavpils krievu vidusskola – licejs. Protams, domājot par objektīvu izglītības kvalitātes novērtējumu, es rosināšu izglītības ekspertus uz diskusiju par reitinga turpmāko attīstību, lai nākotnē to varētu izvērst vēl nopietnāk un tas kalpotu par vēl stabilāku pamatu un vienotu sistēmu skolu novērtēšanā.”

„Draudzīgā Aicinājuma skolu reitings turpina darīt svētīgu darbu – salīdzināt skolu mācību sasniegumus, tā ļaujot vecākiem, skolotājiem un skolēniem palūkoties uz skolām no malas. Skolu objektīvs novērtējums ir svarīgs posms ceļā uz izglītības sistēmu, kurā valda lielāka skolu autonomija un vecāku līdzdalība. Nākotnē, vecākiem izvēloties, kurai skolai sūtīt savu nodokļu maksātāju naudu, mums būs stipri nozīmīgi zināt arī citus objektīvus datus par skolām – skolotāju kvalifikāciju, vecāku apmierinātību, datus par skolēnu veselību. Šī iemesla dēļ Izglītības ministrijas darāmo darbu sarakstā ir visaptveroša skolu kvalitātes monitoringa izstrāde,” uzsver Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

„Atbalstot Draudzīgā aicinājuma fondu un Skolu reitinga projektu, Nordea aicina pievērst uzmanību skolēnu zināšanu līmenim un kvalitātei. Iegūtie rezultāti var kļūt par labu atbalstu vecākiem, palīdzot izvēlēties skolu, kurā apgūt tos mācību priekšmetus, kas būs nepieciešami jauniešiem viņu nākotnes profesijā. Tostarp veicināt veselīgu konkurenci skolēnu starpā, mudinot sasniegt vairāk un izdarīt labāk,” atzīst Helma Purvinska, Nordea bankas Personāla vadības departamenta vadītāja.

#1#Visstraujākā izaugsme – Tilžas vidusskolai no Balvu novada

Lai objektīvi salīdzinātu datus pēc vienotas metodoloģijas un sekotu līdzi izmaiņām, izveidota kategorija Izaugsme, kas pētījumā iekļauta ar Nordea atbalstu. Tās ietvaros iespējams noteikt gan skolas ar straujāko pozitīvo kāpumu, gan straujāko izaugsmi vairākos mācību priekšmetos. Nordea īpaši izceļ šo sasniegumu, atzīstot, ka izaugsme tiešā veidā parāda izcilību. „Šogad progresējošāko skolu rezultātu kāpums 10 baļļu skalā ir gandrīz par 2 ballēm lielāks nekā iepriekšējos divos gados. Balvu novada Tilžas vidusskola uzrādījusi visstraujāko izaugsmi – kāpumu par 64 vietām ierindojoties 18. vietā šī gada skolu kopvērtējumā. Esam pārliecināti, ka laba izglītība ir pamats mūsu ikdienas panākumiem, tādēļ aicinām ikvienu tos vairot kā izglītībā un zinātnē, tā dzīvē!” sveicot balvas ieguvējus saka Helma Purvinska, Nordea bankas Personāla vadības departamenta vadītāja.

Iepriekšējā gada līmenī angļu valoda, labāki rezultāti - matemātikā

Kā liecina Draudzīgā aicinājuma Skolu reitinga 2012 rezultāti, Latvijas skolēnu angļu valodas zināšanas stabilas, iepriekšējā gada līmenī, turpretī matemātikas rezultāti, salīdzinot ar 2011.gadu, uzlabojušies.

Visaugstākos rezultātus latviešu valodā un literatūrā kopvērtējumā sasniedzis Rīgas Franču licejs. Katras skolas grupā attiecīgi – Rīgas 64.vidusskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas un Nītaures vidusskola. Savukārt vēsturē viszinošākie ir Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Skolu grupās tās ir Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Rēzeknes 1.vidusskola, Salaspils 1.vidusskola, Nīcas vidusskola, Misas vidusskola, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola, Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola. Matemātikā par visspēcīgākajiem kopvērtējumā arī šogad nemainīgi atzīti Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas audzēkņi, lielo pilsētu kategorijā nemainīgi līderu pozīcijas saglabā Rīgas 64. vidusskola. Šogad viņiem piepulcējas Preiļu Valsts ģimnāzija, Zilupes vidusskola un Tilžas vidusskola. Specializēto skolu kategorijā – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola. Turpretim dabas zinībās savas līdera pozīcijas saglabā Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, kam piepulcējas Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, Rēzeknes 1.vidusskola, Kārsavas vidusskola, Tilžas vidusskola. Savukārt angļu valodā vislabākās sekmes joprojām ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņiem. Viņiem piepulcējas Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Saulkrastu vidusskola un Špoģu vidusskola.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

# Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   konkurss.lv[at]gmail.com
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns