Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Organizatori vēlas `DA fonda Skolu reitinga 2020` balvu pasniegšanu veikt klātienē tiklīdz to pieļaus Covid–19 izplatību saistītie ierobežojumi. Vieta un laiks tiks izziņoti īpaši.
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-11-04 / TVNET / LETA
Vērtējot skolas, jāvērtē arī tas, kā bērns šajā skolā jūtas

#1#Vērtējot, vai skolas ir labas vai sliktas, nākotnē būtu jāvērtē arī tas, kā bērns skolā jūtas, ne tikai centralizēto eksāmenu rezultāti. Piemēram, vai skolēns ar labām atzīmēm ir laimīgs šajā skolā, vai viņš nav apspiests, vai tur nav mobings.

«Man liekas, ka ne jau tikai centralizētie eksāmeni pastāsta par to, kuras skolas ir labas vai sliktas. Neviens īsti nav mērījis, cik skolēns labi šajās skolās jūtas. Manuprāt, tā ir tā lieta, kurai vajadzētu pievērst uzmanību nākotnē. Skolēnam var būt labi centralizēto eksāmenu rezultāti, bet, vai viņš ir laimīgs šajā skolā, teiksim, vai viņš nav apspiests, vai tur nav mobings,» akcentēja pētniece izglītības jautājumos Linda Curika.

Viņa sacīja, ka viņai arī kā laba ideja šķiet paskatīties ne tikai, kādi ir centralizēto eksāmenu rezultāti, bet arī to, cik spējīgi skolēni skolā ienāk un kāda ir izaugsme.

Curika gan norādīja, ka viņai nav iemesla apšaubīt metodoloģiju, pēc kuras tika noteiktas Latvijas labākās skolas «Draudzīgā aicinājuma skolu reitingā 2012». «Man patiesībā nav iemesla apšaubīt to metodoloģiju, kādā veidā tiek noteiktas labākās skolas. Protams, tie ir centralizētie eksāmeni un viņi pastāsta, kāda ir izglītība, kādas ir sekmes skolēniem,» teica Curika. «Parastajās» skolās bieži vien ir interesantāk

Lai arī par labāko skolu kopvērtējumā tika atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, pētniecei šķiet, ka Purvciema 64.vidusskolas sasniegums ir daudz interesantāks, jo tā ir «parasta vidusskola». Viņasprāt, iemesls, kāpēc Rīgas Valsts 1.ģimnāzija atkārtoti atzīta par labāko skolu Latvijā, ir, ka skola apzināti uz to virzās. Viņa arī norādīja, ka Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā nonāk tikai spējīgākie, tādējādi arī ir labākie centralizēto eksāmenu rezultāti.

Jau vēstīts, ka 29.oktobrī tika prezentēti «Draudzīgā aicinājuma skolu reitinga 2012» rezultāti un par labāko Latvijas skolu arī šogad atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.

Rīgas Valsts 1.ģimnāzija arī atzīta par labāko ģimnāziju. Kategorijā «Pilsētas vidusskola» līdere ir Rīgas 64.vidusskola, savukārt labākā lauku vidusskola ir Bērzpils vidusskola. Par labāko specializēto vidusskolu atzīta Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola.

Balvu par visstraujāko izaugsmi saņēma Tilžas vidusskola no Balvu novada.

Pēc šī gada reitingu rezultātiem ir secināts, ka ģimnāziju un pilsētu vidusskolu rezultāti ir stabilāki par lauku skolu rādītājiem. Tāpat arī secināts, ka latviešu valodā un literatūrā mazākumtautību skolās vislabākos rezultātus uzrāda Latgales skolas, nevis Rīgas. Reitinga rezultāti arī liecinot, ka angļu valodas rezultāti saglabājušies iepriekšējā gada līmenī, bet matemātikā rezultāti ir augstāki.

Tika vērtēti arī skolu sasniegumi atsevišķos priekšmetos. Reitinga rezultāti liecinot, ka angļu valodas rezultāti saglabājušies iepriekšējā gada līmenī, bet matemātikā rezultāti ir augstāki. Visaugstākos rezultātus latviešu valodā un literatūrā kopvērtējumā uzrādīja Rīgas Franču licejs, savukārt katras skolas grupā attiecīgi - Rīgas 64.vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija, Skrundas vidusskola un Nītaures vidusskola.

Savukārt angļu valodā vislabākās sekmes joprojām ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņiem. Viņiem piepulcējas Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Saulkrastu vidusskola un Špoģu vidusskola.

Labākās zināšanas vēsturē uzrādījuši Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Skolu grupās tās ir Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Rēzeknes 1.vidusskola, Salaspils 1.vidusskola, Nīcas vidusskola, Misas vidusskola, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola, Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola.

Matemātikā par visspēcīgākajiem kopvērtējumā arī šogad nemainīgi atzīti Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni, lielo pilsētu kategorijā nemainīgi līderu pozīcijas saglabā Rīgas 64.vidusskola. Šogad viņiem piepulcējas Preiļu Valsts ģimnāzija, Zilupes vidusskola un Tilžas vidusskola, specializēto skolu kategorijā - Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola.

Dabas zinībās savas līdera pozīcijas saglabā Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, kam piepulcējas Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, Rēzeknes 1.vidusskola, Kārsavas vidusskola, Tilžas vidusskola.

«Skolu reitinga 2012» svinīgajā ceremonijā šogad ar izglītības simbola - pūces - statujām pavisam apbalvotas 50 Latvijas labākās skolas vairākās kategorijās.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns