Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2011-02-07 / NRA / Līga Nestere'
Uzsāk Latvijas skolu reitinga izstrādi
 Draudzīgā aicinājuma fonds uzsāk skolu reitinga izstrādi. Tas būs balstīts uz vidējiem, matemātiski aprēķinātiem skolu centralizēto eksāmenu rezultātiem. Mācību iestāžu reitings būs zināms novembrī.
 "Centralizēto eksāmenu rezultāti ir lieliska datu bāze, kas, balstīta matemātiskos aprēķinos, sniegs ieskatu par Latvijas skolu absolventu zināšanu līmeni svarīgākajos mācību priekšmetos. Esam uzsākuši reitinga prototipa izstrādi un plānojam, ka skolas varēs salīdzināt gan pēc priekšmetu rādītājiem, gan arī atšķirīgās skolu kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās vidusskolas," stāsta Draudzīga aicinājuma fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele.
  Fonda veiktajā aptaujā 51% respondentu jeb vairāk nekā 25 000 portāla draugiem.lv lietotāju atbalsta skolu reitinga veidošanu. Īpaši atsaucīgi ir jaunieši vecuma grupā no 15 līdz 19 gadiem. 20% no tiem jeb katrs piektais skolēns norāda, ka skolu tops "palīdzētu izvēlēties skolu", bet 19% atzīst, ka tas "radītu veselīgu konkurenci".
  Vienlaikus ar Draudzīgā aicinājuma skolu reitingu startē arī Skolu SOS programma. Martā tiks atklāta interneta vietne, kur skolas varēs norādīt savas akūtākās vajadzības un jebkurš interesents varēs palīdzēt tās īstenot gan finansiāli, gan sniedzot atbalstu un palīdzību citā veidā.
« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

# Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   konkurss.lv[at]gmail.com
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns