Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2012-10-30 / ogrenet.lv'
Skolu reitingā Ogres izglītības iestādes aiz labāko divdesmitnieka

Lai novērtētu izglītības līmeni Latvijas skolās, Draudzīgā aicinājuma fonds kopā ar "Nordea banku" apkopojuši jaunākos Skolu reitinga rezultātus, nosakot labākās skolas Latvijā. Šī iemesla dēļ vērsām uzmanību Ogres apkaimes izglītības iestādēm.

Centrālajā reitingā jeb kopvērtējumā ģimnāziju kategorijā Ogres Valsts ģimnāzija ierindojusies 21.vietā, savukārt pilsētas vidusskolu grupā vislabāk no Ogres apkaimes skolām novērtēta Ķeguma komercnovirziena vidusskola – 26.vieta, tālāk seko Ikšķiles vidusskola – 34.v., Ogres 1.vidusskola – 53.v. un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola – 80.v.

Lauku vidusskolu grupā vislabāk novērtēta Jumpravas vidusskola – 12.vieta, savukārt Suntažu vidusskola ierindojusies 23.vietā, Jaunogres vidusskola – 36.v., Madlienas vidusskola – 65.v., Taurupes vidusskola – 98.v.

Tikmēr specializēto skolu vidū Ogres Valsts tehnikums novērtēts ar 77.vietu. Zemais novērtējums skaidrojams ar tehnikuma reorganizāciju, ietverot Ogres Meža tehnikumu, Ogres Profesionālo vidusskolu un Ogres Amatniecības vidusskolu.

Jaunogres vidusskolā aug matemātiķi, Ogres Valsts ģimnāzijā - ķīmiķi

Tāpat tika veikts sadalījums arī vairākos mācību priekšmetos. Ģimnāziju konkurencē Ogres Valsts ģimnāzija gana spēcīga izrādījusies ķīmijā (5.vieta) un krievu valodā (12.v.). Pilsētu vidusskolu grupā Ogres 1.vidusskola izceļas ar zināšanām fizikā (5.v.), Ikšķiles vidusskolai visaugstākais novērtējums ir vēsturē (26.v.), Ķeguma komercnovirziena vidusskola – krievu valoda (16.v.), E.K.Lielvārdes vidusskola – Vēsture (19.v.).

Lauku vidusskolu kategorijā zināšanas matemātikā gana spēcīgas ir Jaunogres vidusskolā – 5.vieta, vēl latviešu valoda mazākumtautības skolēniem – 2.vieta, kā arī angļu valoda – 17.vieta. Tikmēr Suntažu vidusskolā vislabāk tiek pasniegta angļu valoda (13.v.) un fizika (18.v.), Madlienas vidusskola lepojas ar apgūto dabas zinībās – ķīmija (7.v.), fizika (10.v.) un bioloģija (11.v.), bet Jumpravas vidusskolā cieņā ir vēsture (5.v.) un angļu valoda (6.v.), savukārt Taurupes vidusskolas rādītāji gan matemātikā, gan valodās ir pie simta robežas.

Jaunogres vidusskolas iekļaušana lauku skolu kategorijā ir kļūda

Sazinoties ar reitinga veidotājiem, noskaidrojām, ka reizēm rodas neprecizitātes, jo tiek apkopotas teju 500 Latvijas skolas. Jaunogres vidusskolas iekļaušana lauku skolu kategorijā ir gluži vienkārša "ģeorāfiska" neprecizitāte. "Izbrīnu gan rada skolas attieksme, redzot neprecizitāti par sevi jau

pāris gadu garumā," tā reitinga veidotāji, kuri sola nākamgad izlabot radušos neprecizitāti.

"Skolu reitinga 2012" rezultāti pieejami mājas lapā draudzigaisaicinajums.lv.

"Draudzīgā aicinājuma "Skolu reitings 2012" ir ieguvis vienotu pamata atskaites bāzi un iezīmē pirmos salīdzināmos rezultātus ar 2011.gadu. Skolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti atklāj gan nemainīgu stabilitāti, piemēram, ģimnāzijas un pilsētu skolu grupās, gan izteiktas svārstības, kam vairāk pakļautas lauku skolas," stāsta Jānis Endele, Draudzīgā aicinājuma fonda vadītājs un "Skolu reitinga 2012" izstrādātājs. "Tomēr šogad īpaši gribētu izcelt jaunu sadaļu Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolās, kur vislabākos rezultātus uzrādījusi Daugavpils krievu vidusskola – licejs. Protams, domājot par objektīvu izglītības kvalitātes novērtējumu, es rosināšu izglītības ekspertus uz diskusiju par reitinga turpmāko attīstību, lai nākotnē to varētu izvērst vēl nopietnāk un tas kalpotu par vēl stabilāku pamatu un vienotu sistēmu skolu novērtēšanā."

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2013 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

# Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   konkurss.lv[at]gmail.com
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns