Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS
Skolu, kurās realizē vidējo izglītību, vērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem
« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2014-11-20 / DRUVA / Mairita Kaņepe
Cēsīs paziņo skolu reitingus
Draudzīgā Aicinājuma fonds ir viena no tām ļoti aktīvajām sabiedriskajām organizācijām, kura ik gadu strādā ar Izglītības un zinātnes ministrijas apkopoto datu bāzi, lai paši radītu savu oriģinālu atskaites sistēmu, izvērtējot mācību sasniegumus skolās.

Latvijā droši vien nav tādas vidējās izglītības iestādes, kurā nezinātu par sabiedriskās organizācijas DA fonda ar galvgali Cēsīs, sastādītajiem ikgadējiem skolu reitingiem. Par fonda aktīvo sabiedrisko darbību skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātu analīzē zina daudzie Izglītības ministri, visi Valsts prezidenti. Sabiedriskā darbinieka, šobrīd pensionētā pedagoga Jāņa Endeles vadītais fonds vienmēr parūpējies, lai ar DA fonda skolu reitingiem ik gadu iepazītos Izglītības un zinātnes ministrijā, Valsts prezidenta kancelejā, Ministru kabinetā, kā arī visplašākā sabiedrība, kurai to interesē izlasīt presē, ielūkoties fonda uzturētajā mājas lapā "konkurss.lv".

Fonds rūpējas ne tikai par pilsētas un lauku vidusskolu, par ģimnāziju sarindošanu reitingos, bet arī par ikgadēja vērienīga sarīkojuma veidošanu ar skolotāju, skolēnu un augstu valsts amatpersonu, veiksmīgu uzņēmēju, pašvaldību pārstāvju piedalīšanos. Šoruden Latvijas skolas un tās bija vairākos desmitos bija aicinātas uz apbalvošanas ceremoniju Vidzemes koncertzālē "Cēsis". 2013./2014. mācību gada absolventu iegūtie vērtējumi centralizētajos eksāmenos noteica skolu secību reitingos.

Starp lielo pilsētu skolām balvas "Lielā Pūce" saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un Rīgas Centra humanitārā vidusskola, bet nelielo pilsētu skolām, viena otrai atkal sekoja ģimnāzijas Vidzemē, šogad sastājoties tā Siguldas, Madonas un Cēsu Valsts ģimnāzija. Starp lauku vidusskolām eksāmenos labi rezultāti bijuši jauniešiem no Daugavpils puses, tāpēc balvas aizceļoja uz Špoģu un Bebrenes vidusskolām.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Dati no Valsts izglītības satura centra vietnes https://visc.gov.lv/.
Skaties sadaļā Vispārējā izglītība / Pārbaudes darbi / Statistika/2012 Centralizēto eksāmenu rezultātu datu fails [xlsx].
Projektu realizē: Draudzīgā
Aicinājuma
fonds
  •  
Nordea banka
  •  
SIA Airport
Atbalsta: Nordea banka  •  IZM  •  LN opera  •  SIA Karavela  •  Ina Druviete  •  Kārlis Greiškalns  •  Andris Piebalgs  •  Jānis Vaivads

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns