Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2018-12-13 / Apriņķis.lv
Latvijas skolu reitingā augstas vietas ieguvušas arī Pierīgas skolas
12. decembrī svinīgā ceremonijā Cēsīs tika apbalvoti Draudzīgā aicinājuma (DA) fonda skolu reitinga 2018. gada laureāti. Labākās Latvijas skolas DA fonds jau astoto gadu izvērtē pēc skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem. Laureātu vidū ir arī vairākas Pierīgas skolas.

“Jaunākie rezultāti rāda jaunus pārsteigumus un veido veselīgu konkurenci ar pagājušā gada galveno balvu ieguvējiem. Esmu gandarīts, ka Latvijas jaunieši vēlas būt zinoši un izglītoti. Pēc rezultātiem ir redzams arī tas, ka pietiekami daudz jauniešu ir zinātkāri un vēlas savas zināšanas arvien papildināt. Tāpēc cenšamies viņu iniciatīvas īstenot un nodrošināt, lai viņi varētu tiekties pēc jauniem mērķiem,” uzsver pasākuma organizators, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs tās vadītājs, DA fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele.

Skolu reitinga 2018. gada konkursā apbalvošanai tika nominēta 51 skola četrās nominācijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. Pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos tika vērtēti pieci mācību priekšmeti – latviešu valoda, matemātika, angļu valoda, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsture, skaidro DA fonda pārstāvji.

Šī gada skolu reitinga kopvērtējumā labākā ģimnāziju grupā ir Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, pilsētu vidusskolu grupā – RTU inženierzinātņu vidusskola, lauku skolu grupā – Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, specializēto skolu grupā – Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskola, savukārt kategorijā “Izaugsme” – Rīgas Centra krievu privātģimnāzija.

Augstas vietas reitingā ieguvušas arī Pierīgas skolas. 2.vietu pilsētu ģimnāziju grupā kopvērtējumā izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzija, kura pēdējos astoņus gadus apliecinājusi kvalitāti, saglabājot vietu Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga pirmajā trijniekā​, stāsta Siguldas novada pašvaldībā. Savukārt 5.vietu lauku vidusskolu grupā kopvērtējumā ieguva Ķekavas vidusskola.

Starp Pierīgas skolām labi rezultāti arī atsevišķos priekšmetos. Latviešu valodā Siguldas Valsts ģimnāzija ir atzīta par labāko pilsētu ģimnāziju grupā, bet Krimuldas vidusskola ieguvusi 2.vietu lauku vidusskolu grupā. Vēsturē absolūti labākā šogad bijusi Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija atzīta par labāko pilsētu ģimnāziju grupā, savukārt Zvejniekciema vidusskola izcīnījusi 1.vietu lauku vidusskolu grupā.

Nominācijā “Izaugsme” absolūti labākā latviešu valodā bijusi Krimuldas vidusskola, toties vēsturē – Zvejniekciema vidusskola, liecina informācija DA fonda mājaslapā.

Sabiedriskā organizācija “Draudzīgā aicinājuma fonds” kopš 2009.gada veido Latvijas skolu reitingu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem, strādājot ar Izglītības un zinātnes ministrijas apkopoto datubāzi. Detalizētāka informācija par šī un citu gadu skolu reitingu pieejama www.konkurss.lv.

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns