Draudzīgā Aicinājuma fonda SKOLU REITINGS

« Atpakaļ   Uz sākumu
Presē un portālos par Draudzīgā Aicinājuma fonda skolu reitingu     » Skatīt visus rakstus »»
    • 2017-11-16 / Ilze Kuzmina/LATVIJAS AVĪZE
"Lielās pūces" aizlido, kur ierasts

Pārsteigums – Druvas vidusskolas augstā vieta "Draudzīgā aicinājuma" skolu reitingā

Lielāko daļu "Draudzīgā aicinājuma" fonda balvu par labākajiem skolēnu sasniegumiem centralizētajos eksāmenos, kā ierasts, saņems Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.

To apliecina dati, kas nonākuši "Latvijas Avīzes" rīcībā. Balvas labākajām skolām tiks pasniegtas šopēcpusdien Vidzemes koncertzālē Cēsīs.

"Draudzīgā aicinājuma" fonds skolu reitingu veido, ņemot vērā skolu absolventu sniegumu centralizētajos eksāmenos.

Jau pieminētā Rīgas 1. Valsts ģimnāzija saņems balvu "Lielā pūce" kā labākā skola Latvijā, summējot visus šā gada rezultātus centralizētajos eksāmenos kopā. Jāpiebilst, ka otro vietu šajā kategorijā ieņem Rīgas Valsts 2. un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Tieši tāpat šīs ģimnāzijas reitingā bija izkārtojušās pagājušajā gadā.

"Mazo pūci" kā labākā valsts ģimnāzija ārpus republikas pilsētām saņems Cēsu Valsts ģimnāzija, kas apsteigusi nākamās labākās – Siguldas Valsts ģimnāziju un Madonas Valsts ģimnāziju, kuras arī pērn ieņēma otro un trešo vietu. Savukārt vadošā 2016. gadā bija Dobeles Valsts ģimnāzija.

Pilsētu labāko vidusskolu reitingā arī nav būtisku izmaiņu. Kā pagājušajā gadā, tā arī šogad šīs grupas "Lielā pūce" ceļos uz Daugavpili, kur izglītības kvalitātes latiņu joprojām augstu tur šīs pilsētas Krievu vidusskola – licejs. Otrās un trešās vietas šajā reitingā saglabājusi Rīgas Centra humanitārā vidusskola un Rīgas 64. vidusskola.

Savukārt lauku vidusskolu grupā gan mainījies līderis – "Lielā pūce" "lidos" uz Saldus novada Druvas vidusskolu, kas pērn bija 5. vietā. Tuvākās sekotājas – Babītes un Špoģu vidusskolas. Pagājušajā gadā TOP 3 šajā grupā bija šāds: Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Mārupes vidusskola un Rudzātu vidusskola. Jāpiebilst, ka Druvas vidusskola saņems arī balvu "Lielais kalns", jo tieši šīs skolas absolventi vissekmīgāk kārtojuši latviešu valodas eksāmenu, sasniedzot 78,69 punktus. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi atpalika par diviem procentpunktiem.

Specializēto vidusskolu grupā "Lielo pūci" saņems Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola, kura pērn bija 6. vietā. Otro vietu ieguvusi Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinātņu vidusskola, bet trešo – Nacionālā mākslu vidusskola. Tādējādi šajā grupā tops nomainījies pilnībā. Pērn pirmā bija Rīgas Doma kora vidusskola, kas tagad iekļauta Nacionālajā mākslu vidusskolā, otrā bija Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, bet trešā – Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskola.

Jāpiebilst, ka skolas, kurās eksāmenus kārtojuši mazāk kā trīs absolventi, konkursā netiek iekļautas.

Reitinga veidotājs, "Draudzīgā aicinājuma" fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele atzīst – citām skolām ir teju neiespējami panākt Rīgas vadošās ģimnāzijas. "Taču tieši šāds vērtējums – pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem – ir visgodīgākais. Skolas, kuras ir priekšgalā, gadiem noturējušas augstu līmeni, strādājot mērķtiecīgi un kvalitatīvi," uzskata J.Endele.

Fonds piešķir balvas arī skolām, kuras katrā no mācību gadiem saskaņā ar eksāmenu rezultātiem piedzīvojušas visstraujāko izaugsmi, taču, kā norāda J.Endele, šajā kategorijā uzvarētāji ik gadu mainās, jo šo skolu 12. klases skolēni ne vienmēr ir vienlīdz veiksmīgi centralizētajos eksāmenos.

Jāpiebilst, ka šogad fonds vairs nepiešķir balvu mazākumtautību skolai, kuras absolventi vissekmīgāk nokārtojuši valsts valodas eksāmenu. Pērn visaugstākos rezultātus šajā kategorijā uzrādīja jau pieminētā Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, tāpat būtu bijis arī šogad, taču, tā kā ir ļoti grūti apkopot datus par labākajām skolām šajā kategorijā, jo Valsts izglītības satura centra datu failā par eksāmenu rezultātiem mazākumtautību skolas nav atsevišķi nodalītas, reitinga veidotāji nolēma no balvu piešķiršanas šajā kategorijā atteikties. "Tomēr tas joprojām ir apbrīnojami, ka pilsētā, kur trūkst latviskās vides, mazākumtautību skolēni vislabāk apgūst latviešu valodu," piebilst fonda vadītājs.

***

Kurās skolās skolēni vissekmīgāk kārtojuši eksāmenus?

Latviešu valoda
Saldus novada Druvas vidusskola – kopvērtējumā
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – ģimnāziju grupā
Mazsalacas vidusskola – vidusskolu grupā
Nacionālā mākslu vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Matemātika
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – kopvērtējumā
Daugavpils Krievu vidusskola – licejs – vidusskolu grupā
Salienas vidusskola – lauku vidusskolu grupa
Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Angļu valoda
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – kopvērtējumā
Rīgas Centra humanitārā vidusskola – vidusskolu grupā
Pilsrundāles vidusskola – lauku vidusskolu grupā
Nacionālā mākslu vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Vēsture
Valkas J. Cimzes Valsts ģimnāzija – kopvērtējumā
Mārupes vidusskola – lauku vidusskolu grupā
Rīgas 64. vidusskola – pilsētas vidusskolu grupā
Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola – specializēto vidusskolu grupā

Dabas zinības*
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – kopvērtējumā
Daugavpils Krievu vidusskola – licejs – pilsētu vidusskolu grupā
Daugavpils novada Zemgales vidusskola – lauku vidusskolu grupā

* Summēti rezultāti fizikas, ķīmijas un bioloģijas eksāmenos

« Atpakaļ   Uz sākumu

Draudzīgā Aicinājuma fonda Skolu reitinga nolikums
Projektu realizē: Draudzīgā Aicinājuma fonds

Draudzīgā aicinājuma fonds 2011 Jautājumus un ierosinājumus sūtiet   info[at]konkurss.lv
  Datu bāzi un mājas lapu veidoja   Andrejs Rampāns